Кошик

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 10:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

ТОВ "СТРІМ АГРО"
+380 (96) 234-75-74
+380 (67) 770-90-95

Розпилювачі - найважливіша деталь в сучасному обприскувачі

Розпилювачі - найважливіша деталь в сучасному обприскувачі
Показники ефективності хімічної обробки польових культур в значній мірі залежать від якості роботи розпилювачів. В технологічному процесі роботи обприскувачів розпилювачі відводяться на перше місце. З практики відомо, можна застосовувати ефективні препарати, вносити їх сучасними обприскувачами, використовувати новітні технології, але помилившись у виборі розпилювачів - якість і ефективність хімічного догляду різко знижується. Тому розпилювачі грають дуже важливу роль в усьому ланці проведення хімічної обробки посівів.

Головними факторами, що впливають на ефективність обприскування, є густота покриття краплинами поверхні, що обробляється, розмір крапель і утримання препарату на рослинах. Існує критична межа змісту певної кількості робочого розчину на оброблюваної поверхні, перевищення якої призводить до зниження ефективності використання препарату і збільшення витрат на хімічну обробку культур. За даними наукових досліджень, які проводила швейцарська фірма "Новартіс", збільшуючи норми витрати робочого розчину на обприскуванні зернових з 200 до 300 л / га призвело до зниження кількості робочої рідини. Відштовхуючись від цього, можна сказати, робочий розчин утримується на рослині на 25-30%.
За результатами інших досліджень, краплі аминной солі 2,4-Д розміром 100 мкм були в кілька разів токсичніший порівняно з краплями 600 мкм. На листках кукурудзи, гороху, льону-довгунця і ячменю краплі розміром 100 мкм утримували в 5-9 разів більше гербіциду, ніж краплі мають розмір 600 мкм.
Для забезпечення якісної хімічної обробки розпилювачі повинні відповідати наступним умовам:
  • максимальне відхилення витрати робочої рідини через окремий розпилювач від середнього розходу через всі розпилювачі на обприскувачі не повинно перевищувати 5%;
  • відхилення щільності покриття краплинами поверхні, що обробляється по ширині захвату обприскувача - не перевищувати 15% середнього значення ;
  • коефіцієнт варіації щільності покриття по ширині захвату на стенді не повинен перевищувати 6%.
Невідповідність перерахованих вимог вважається дефектом розпилювачів. На практиці найчастіше використовують інжекторні щілинні плоскоструменеві розпилювачі, які поділяють на звичайні одне-факельні і двох - факельні (інжекторні і турбо серії).
Звичайні плоскоструменеві розпилювачі є оптимальними, їх можна використовувати практично на всіх моделях причіпних , навісних і самохідних штангових обприскувачах. Головним їх відмінністю є те, що вони забезпечують відносно високу дисперсність розпилу. Кут факела розпилення у них - 110 °.

На практиці такі розпилювачі використовують при швидкості вітру не вище 3-4 м / с.

Під час хімічної обробки з високою нормою внесення препарату (наприклад, внесення ґрунтових гербіцидів при нормі 250-350 л / га), коли збільшення розмірів крапель не погіршує біологічної активності препарату, застосовують розпилювачі з так званим зниженим дрейфом за рахунок збільшення розміру крапель. Екологічно безпечна та якісна робота з такими розпилювачами дозволяється при швидкості вітру близько 8 м / с.
Подвійні плоскоструменеві розпилювачі завдяки різним кутам нанесення, характеризуються кращим проникненням у рослинний покрив, рівномірним покриттям листя краплями робочого розчину і кращим їх осіданням на стеблах рослин. Такі розпилювачі забезпечують якісне розпилювання крапель. Їх бажано застосовувати для внесення пестицидів контактної дії у безвітряну погоду.
На звичайному штанговом обприскувачі розпилювачі розташовані на відстані приблизно 50-100 см від оброблюваної поверхні. За час проходження обприскувача для розпилюється робочої рідини цієї відстані достатньо що б було оптимальне розпорошення і покриття рослини, тобто розмір крапель становить 150-200 мкм.

Швидкість польоту крапель при осідання на оброблювану поверхню повинна бути такою, яка б забезпечила найбільшу ступінь покриття поверхні і краще утримання препарату на ній. А для внесення гербіцидів відстань від розпилювачів до місця осідання препарату складає всього 15-20 см. І за більш короткий проміжок шляху, пройдений краплею, розпилювач повинен забезпечити утворення таких же за розмірами і швидкості крапель, як і при звичайному обприскуванні , щоб забезпечити належну якість.
Від розпилювачів також залежить рівномірність розподілу робочого розчину по ширині оброблюваної стрічки. За агротехнічним вимогам до стрічкового внесення гербіцидів у посівах просапних культур нерівномірність внесення по ширині стрічки не повинна перевищувати 25%.
Особливістю стрічкового внесення гербіцидів є те, що стрічка обробляється одним розпилювачем, тобто немає перекриття сусідніх конусів розпилення. Ширина оброблюваної смуги становить 25-30 см. Для її обробки використовують відповідні розпилювачі.

Наведені вище фактори свідчать про те, що для досягнення високої якості та ефективності стрічкового внесення гербіцидів використання звичайних розпилювачів неможливо. Всім вимогам оптимальних розмірів крапель, швидкості осідання їх на оброблювану поверхню, забезпечення рівномірності і ширини оброблюваної стрічки відповідають розпилювачі, що випускає відома в усьому світі фірма Teejet (США). Вони виробляють найкращі розпилювачі для стрічкового внесення гербіцидів, які забезпечують потрібний розмір крапель робочої рідини, рівномірний її розподіл по ширині стрічки та проникнення препарату в рослинний покрив у період вегетації рослин. Такі розпилювачі є універсальними, їх можна використовувати при передпосівній, досходового та післясходової.
Важливим елементом, від якого залежить якість хімічного догляду за рослинами, є знесення крапель робочого розчину вітром. Як відомо, менше підлягають знесенню ті краплі, які мають більший розмір. Але такі краплі менше покривають оброблювану поверхню, гірше утримуються на ній і тому не здатні повною мірою забезпечити активну біологічну дію препарату. Вирішити це питання можна двома шляхами: застосувати на обприскувачах систему примусового осадження крапель штучно створеним повітряним потоком або обладнати обприскувач інжекторними розпилювачами. Особливість роботи розпилювачів інжекторного типу і в тому, що краплі робочого розчину наповнюються повітрям і після зіткнення з оброблюваною поверхнею лопаються. Тобто з однієї краплі більшого розміру утворюється кілька крапель, розмір яких значно менше. Таким чином підвищується біологічна дія препарату і зменшується знос його вітром.
Найбільш якісного хімічного догляду за посівами сільськогосподарських культур можна досягти тільки при використанні обприскувачів високого технічного рівня, які обладнані сучасними системами контролю за основними параметрами роботи, і правильного вибору типу розпилювачів і режимів роботи обприскувача.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner