Правила внесення КАС
КАС ― це суміш водних розчинів аміачної селітри і карбаміду (у співвідношенні 35,4% карбаміду, 44,3% селітри, 19,4% - води, 0,5% аміачної води). Щільність рідкого добрива до 1,34 кг/м3.
Єдине азотне добриво, що містить три форми азоту:
- нітратний – забезпечує миттєве дію,
- амонійний – в процесі нітрифікації переходить у нітратну форму,
- амідний – в результаті діяльності ґрунтових мікроорганізмів переходить в амонійну форму, а потім в нітратну.
Таким чином, КАС забезпечує пролонговану живлення рослин азотом. Через відсутність у складі КАС вільного аміаку він не випаровується в атмосферу при внесенні, однак наявність амонійної форми робить мінімальну закладення бажаною, особливо в умовах високих температур та відсутності опадів після їх внесення.
Одне з найважливіших переваг КАС полягає в його високій технологічності:
Внесення КАС як рідких добрив набагато рівномірніше, ніж твердих, гранульованих.
Внесення КАС добре поєднувати з використанням пестицидів в одній баковій суміші. Це дозволяє скоротити кілька операцій з догляду за посівами.
Доцільно використовувати для дробових підгодівлі вегетуючих рослин. При цьому одночасно відбувається і кореневе та позакореневе підживлення. Залежно від фаз розвитку культурних рослин і застосовуваного устаткування КАС розбавляють водою в необхідному співвідношенні або вносять не розбавляючи.
Внесення КАС добре поєднується з мікроелементами.
КАС можна використовувати в такі строки і способи:
- Восени під основний обробіток.
- Навесні під передпосівний обробіток.
- У період вегетації сільськогосподарських культур для кореневого та позакореневого підживлення.
Норми і дози внесення КАС залежать від виду культури, терміну і способу внесення, попередника та інших факторів. Ніяких спеціальних обмежень не існує.
Розчини КАС можна вносити, розбавляючи і не розбавляючи водою. Це залежить від технічних можливостей агрегатів. При розведенні витрата робочого розчину на 1 гектар повинен становити 100-300л.
Будь обприскувач може бути переобладнаний під внесення КАС, для цього необхідно:
- замінити деталі з кольорових металів на полівінілхлоридні, нержавіючі, або склопластикові;
- для проведення позакореневого підживлення замінити щілинні форсунки обприскувачів на форсунки які створюють кілька однакових від 3 до 7 струменів (потоків) або дефлекторні.
Розмір крапель, що розпилюються обприскувачами під час внесення засобів захисту рослин (гербіцидів, фунгіцидів), не перевищує 0,3 мм. Це робиться для того, щоб краплі потрапляли на шкідників і затримувалися на листі, тим самим захищаючи їх від фітофагів.
Але при підгодівлі КАС потрібно досягти такого розміру, щоб речовина скачувалася з рослини, тільки змочивши лист. В іншому випадку воно може отримати опік. А форсунки створюють безперервні потоки дають потрібний крупно-крапельний розчин. Щілинні форсунки можуть бути використані виключно за внесення з гербіцидами при обов'язковому розведенні КАС з водою;
- для роботи у вітряну погоду використовувати подовжувальні шланги.
- Гнучкі резервуари – історія походженняЩо таке гнучкий резервуар? Коли було винайдено? Як застосовувати? Про це розповідаємо в даній статіГнучкі резервуари – історія походження