Кошик
ТОВ "СТРІМ АГРО"
+380 (96) 234-75-74
+380 (67) 770-90-95

Правила внесення КАС

Правила внесення КАС

КАС ― це суміш водних розчинів аміачної селітри і карбаміду (у співвідношенні 35,4% карбаміду, 44,3% селітри, 19,4% - води, 0,5% аміачної води). Щільність рідкого добрива до 1,34 кг/м3.

Єдине азотне добриво, що містить три форми азоту:

  • нітратний – забезпечує миттєве дію,
  • амонійний – в процесі нітрифікації переходить у нітратну форму,
  • амідний – в результаті діяльності ґрунтових мікроорганізмів переходить в амонійну форму, а потім в нітратну.

Таким чином, КАС забезпечує пролонговану живлення рослин азотом. Через відсутність у складі КАС вільного аміаку він не випаровується в атмосферу при внесенні, однак наявність амонійної форми робить мінімальну закладення бажаною, особливо в умовах високих температур та відсутності опадів після їх внесення.

Одне з найважливіших переваг КАС полягає в його високій технологічності:
Внесення КАС як рідких добрив набагато рівномірніше, ніж твердих, гранульованих.
Внесення КАС добре поєднувати з використанням пестицидів в одній баковій суміші. Це дозволяє скоротити кілька операцій з догляду за посівами.
Доцільно використовувати для дробових підгодівлі вегетуючих рослин. При цьому одночасно відбувається і кореневе та позакореневе підживлення. Залежно від фаз розвитку культурних рослин і застосовуваного устаткування КАС розбавляють водою в необхідному співвідношенні або вносять не розбавляючи.
Внесення КАС добре поєднується з мікроелементами.

КАС можна використовувати в такі строки і способи:

  • Восени під основний обробіток.
  • Навесні під передпосівний обробіток.
  • У період вегетації сільськогосподарських культур для кореневого та позакореневого підживлення.

Норми і дози внесення КАС залежать від виду культури, терміну і способу внесення, попередника та інших факторів. Ніяких спеціальних обмежень не існує.
Розчини КАС можна вносити, розбавляючи і не розбавляючи водою. Це залежить від технічних можливостей агрегатів. При розведенні витрата робочого розчину на 1 гектар повинен становити 100-300л.

Будь обприскувач може бути переобладнаний під внесення КАС, для цього необхідно:

  • замінити деталі з кольорових металів на полівінілхлоридні, нержавіючі, або склопластикові;
  • для проведення позакореневого підживлення замінити щілинні форсунки обприскувачів на форсунки які створюють кілька однакових від 3 до 7 струменів (потоків) або дефлекторні.

Розмір крапель, що розпилюються обприскувачами під час внесення засобів захисту рослин (гербіцидів, фунгіцидів), не перевищує 0,3 мм. Це робиться для того, щоб краплі потрапляли на шкідників і затримувалися на листі, тим самим захищаючи їх від фітофагів.

Але при підгодівлі КАС потрібно досягти такого розміру, щоб речовина скачувалася з рослини, тільки змочивши лист. В іншому випадку воно може отримати опік. А форсунки створюють безперервні потоки дають потрібний крупно-крапельний розчин. Щілинні форсунки можуть бути використані виключно за внесення з гербіцидами при обов'язковому розведенні КАС з водою;

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner