Кошик

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 08:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

ТОВ "СТРІМ АГРО"
+380 (96) 234-75-74
+380 (67) 770-90-95

Причини зносу при розпиленні та управління знесенням

Причини зносу при розпиленні та управління знесенням

При розпиленні хімікатів для захисту врожаю термін «знос розпилення» використовується для крапель, що містять активні інгредієнти і не потрапляють на площу застосування. Краплі, найбільш схильні до зносу, зазвичай мають маленький розмір (діаметр менше 200 мікрон) і легко переміщуються з площі застосування під впливом вітру або інших кліматичних умов. Із-за зносу розпилення хімікати для захисту врожаю можуть потрапити на небажані площі і викликати такі серйозні наслідки.

 • Загибель сусідніх культур, чутливих до химикату.
 • Забруднення поверхневих вод.
 • Ризик здоров'ю тварин і людей.
 • Можливе забруднення застосування площі і прилеглих площ чи можливе надмірне розпорошення на площі застосування.

Причини знесення розпилення

Кількість змінних факторів, що викликають знос розпилення, в основному залежить від факторів обладнання розпилювальної системи і метеорологічних факторів.

 • Розмір краплі

З факторів обладнання розпилювальної системи розмір краплі надає на знесення найбільший вплив. Коли рідкий розчин розпорошується під тиском, він перетворюється в краплі різних розмірів: Чим менше розмір насадки і чим більше тиск розпилення, тим менше краплі і, отже, більше відсоток зносяться крапель.

 • Висота розпилення

Чим більше відстань між насадкою і площею застосування, тим більший вплив на знесення надає швидкість вітру. При впливі вітру збільшується відсоток маленьких крапель, зносяться з площі застосування. Не виконуйте розпилення на висоті більшій, ніж рекомендовано виробником розпилювальних наконечників, але також стежте, щоб висота не була менше мінімальної рекомен ру бажаної висоти. (Оптимальна висота розпилювання: 75 див. для кута розпилення 80°, 50 см для кута розпилення 110°.)

 • Робоча швидкість

Збільшення робочої швидкості може призвести до розпорошення в зворотному напрямку у висхідних потоках вітру і завихреннях за розпилювачем, які захоплюють маленькі краплі і можуть викликати знесення. Розпорошуйте хімікати для захисту врожаю у відповідності з інструкціями при максимальній робочій швидкості від 6 до 8 км/год (4-6 MPH) (для насадок з підсмоктуванням повітря при швидкості до 10 км/год [6 MPH]). При збільшенні швидкості вітру, знизьте робочу швидкість.*
* Внесення рідких добрив з допомогою наконечників TeeJet®, утворюють дуже великі краплі, можна виконувати при більш високих робочих швидкостях.

 • Швидкість вітру

Серед метеорологічних чинників швидкість вітру має найбільший вплив на знесення. При збільшенні швидкості вітру збільшується знос розпилення. Всім відомо, що в багатьох країнах світу швидкість вітру змінюється протягом дня (див. рис. 2). Отже, важливо проводити розпилення у відносно спокійні години дня. Самим безвітряним вважається ранній ранок і вечір. Рекомендації щодо швидкості вітру див. на наклейці на упаковці хімікату. При розпиленні за стандартними технологіями застосовуйте наступні практичні правила.

При низькій швидкості вітру розпилення можна виробляти з рекомендованим для насадки тиском.

При збільшенні швидкості вітру 3 м/с, необхідно зменшити тиск розпилення і збільшити розмір насадки для отримання крапель більшого розміру і менш схильних до зносу. Вимірювання швидкості вітру необхідно проводити при розпиленні з допомогою анемометра. При збільшенні ризику виникнення знесення розпилення дуже важливо вибрати насадки, розроблені для отримання більш великих крапель, менш схильних до зносу. Ось кілька насадок TeeJet, відповідних цій категорії: DG TeeJet®, Turbo TeeJet®, AI TeeJet, Turbo TeeJet Induction і AIXR TeeJet.

Коли швидкість вітру перевищує 5 м/с (11 MPH), розпорошення виконувати не можна.

 • Температура повітря і вологість

Коли температура навколишнього середовища перевищує 25°C/77°F при низькій вологості повітря, маленькі краплі особливо сильно піддані зносу через випаровування. Для розпилення при високій температурі може знадобитися змінити систему, наприклад, насадки, за допомогою яких створюються більш крупні краплі або розпорошуються рідини з завислими частинками.

 • Хімікати для захисту врожаю та обсяги контейнерів

Перед застосуванням хімікатів для захисту врожаю, користувач повинен ознайомитися з інструкціями, наданими виробником та слідувати їм. Оскільки при використанні ємностей малих обсягів потрібно використовувати насадки невеликих розмірів, підвищується ймовірність знесення. Зазвичай рекомендується використовувати контейнер великого об'єму.

Інструкції щодо застосування для управління знесенням розпилення

У деяких країнах Європи контролюючі органи опублікували інструкції з розпилення при використанні хімікатів для захисту врожаю з метою захисту навколишнього середовища. Для захисту поверхневих вод і санітарних зон полів (наприклад, огороджені і трав'янисті площі певної ширини), необхідно дотримуватись вимоги до відстані з-за зносу розпилення. В Європейському союзі (ЄС) існує директива для узгодження використання хімікатів для захисту врожаю з захистом навколишнього середовища. Виходячи їх цього, процедури, запроваджені в Німеччині, Англії і Нідерландах, будуть затверджені в інших країнах ЄС у найближчі роки.

Для досягнення цілей захисту навколишнього середовища, в якості основного інструменту в практиці скорочення ризиків застосовуються заходи по зниженню зносу розпилення. Наприклад, ширина санітарних зон може бути зменшена при використанні певних технологій та обладнання для розпилення, схваленого і сертифікованого спеціальними контрольними органами. Багато насадки TeeJet, розроблені для зменшення зносу розпилення, схвалені і сертифіковані у кількох країнах ЄС. Сертифікація цих насадок відноситься до категорії зменшення знесення, наприклад, 90%, 75% або 50% (90/75/50) управління зносом (див. стор 140). Ця класифікація відповідає порівнянні продуктивності насадки 03 при тиску 3 бар (43,5 PSI) в довіднику BCPC.

Зміна швидкості вітру, температури повітря та відносної вологості повітря

Насадки для контролю зносу розпилення

Ймовірність знесення може бути мінімізована навіть у тому випадку, якщо необхідно використовувати насадки малої ємності, шляхом вибору таких насадок, які утворюють більшу кількість крапель з Об'ємом Серединного Діаметра (VMD) і менший відсоток маленьких крапель.

Об'ємні діаметри крапель насадок XR, TT, TTJ60, AIXR, AI, AITTJ60 і TTI щодо тиску

На малюнку показані VMD, утворені насадками з однаковими потоком (розмір 11003), які виробляють більш великі краплі, порівняно з XR TeeJet , і потім, послідовно насадки утворюють більш великі краплі: TT/TTJ60, AIXR, AI і TTI. Насадки TTI виробляють самі великі краплі найбільшого розмірного ряду даної групи. Під час роботи при тиску 3 бар і швидкості відносно поверхні 7 км/год, рівень розпилення складає 200 л/га. В той же час, спостереження показали, що VMD значно піднімається від XR до TTI. Це говорить про те, що можна покрити весь розмірний ряд крапель від дрібних до надмірно великих, за допомогою використання різних видів насадок. У той час як сприйнятливість до зносу зменшується, коли краплі стають більшими, кількість утворених крапель може призвести до менш рівномірному покриттю. Щоб компенсувати такий недолік і щоб хімічний реактив був ефективний, необхідно застосовувати оптимальний рівень тиску, що відповідає певному виду насадки. Якщо машини для внесення добрив або хімікатів відповідають встановленим виробниками параметрами, вони завжди в середньому покроют10-15% цільової поверхні, що не в останню чергу можна приписати того факту, що менший знос перетвориться в більш ефективне покриття. На попередньому малюнку показані викривлення VMD з-за виду насадки, із зазначенням оптимальних рівнів тиску, для окремих насадок, які повинні відбиратися відповідно такими факторами, як ефективний контроль знесення і ефект дії хімікату. Якщо зосередиться на контролі знесення, TT, TTJ60 і AIXR працюють при тиску, меншому ніж 2 бар. Однак, щоб досягти максимального ефекту, насадки працюють при тиску 2 бар і 3,5 бар або ще більш високому, в особливих умовах. Ці рівні тиску не стосуються насадок AI і TTI, які працюють при тиску нижче 3 бар, коли контроль знесення є критичним параметром, і завжди при 4 бар і 7 бар 8 бар навіть, коли акцент робиться на дію хімікату. Таким чином, для того, щоб вибрати правильний розмір насадки, необхідно врахувати тиск струменя, при якому дія хімікату найбільш ефективно. В такому випадку, просто доведеться знизити тиск і швидкість відносно поверхні, у відповідності з вимогами встановленої законом буферної смуги. Яку з насадок TeeJet слід вибрати, зменшує знос на 50%, 75% або 90%, залежить від умов, що переважають на окремій фермі (розташування поля, кількість водойм, тип використовуваного хімікату і т. д.). В принципі, машини повинні використовувати насадки, знижують знос на 75% або 90% (занадто великі краплі) тільки при обприскуванні біля меж поля і насадки TeeJet, знижують знос на 50% або менше, на всіх інших ділянках поля.

У той час як класична насадка XR TeeJet забезпечує дві функції, вимірюючи об'ємна витрата, розподіляючи і створюючи краплі, всі інші вищезгадані види насадок використовують форсунку для вимірювання, коли розподіл і створення крапель відбувається у вхідному наконечнику (Рис. 3). Обидві функції та пристрої пов'язані один з одним щодо формату і розташування, і взаємодіють щодо розміру утворених крапель. Насадки TT, TTJ60, AITTJ60 і TTI змушують рідина змінювати свій напрямок, після того, як вона пройшла через вхідний наконечник, направляючи її в горизонтальний відсік, і знову міняти напрям у майже вертикальний прохід в самій насадці (світовий патент). Повітрозабірні насадки AI, AITTJ60, AIXR і TTI працюють за принципом Venturi, при цьому вхідний наконечник створює струмінь більш високій швидкості, втягуючи повітря через бічні отвори. Така специфічна суміш повітря /рідини створює більш великі краплі, заповнені повітрям, що залежить також від використовуваного хімікату.

Висновок

Успішне управління зносом ґрунтується на обізнаності щодо факторів, які сприяють зносу, використання контролюючих знесення насадок TeeJet. Для досягнення розумного балансу між вдалим нанесенням хімікату і захистом навколишнього середовища, на машинах повинні використовуватися випробувані насадки TeeJet, які класифікуються як контролюючі знесення і працюють у межах рівнів тиску, що забезпечує ефективність дії хімікатів. Тобто встановлюються насадки, знижують знос на 50% або менше. Наступний список показує всі суттєві фактори, які сприяють або застосовуються для досягнення ефективного управління зносом, які повинні бути прийняті до уваги:

 • Насадки TeeJet з низьким рівнем зносу
 • Тиск обприскування і розмір крапель
 • Норми розпилення і розмір насадок
 • Висота розпилення
 • Швидкість пересування
 • Швидкість вітру
 • Температура навколишнього середовища і відносна вологість повітря
 • Буферні смуги (або використовуйте опції, що дозволяють зменшити ширину буферних смуг)
 • Відповідність інструкціям виробника

Насадки TeeJet з низьким рівнем зносу 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner