«КОПІЙЧАНА» ДЕТАЛЬ В ОБПРИСКУВАЧІ

На один гектар поля в середньостатистичному господарстві виливаються пестициди, в загальній складності, на суму не менше 100 доларів США. Відповідно, вартість одних тільки препаратів для захисту посівів на 1000 га буде дорівнювати від 100 тисяч доларів. Це прямі витрати на захист рослин, не рахуючи ресурсу техніки, пального, оплати праці оператора і т. д. Якщо хоча б одне внесення буде здійснено неправильно, непрямі втрати врожаю обійдуться у суму у кілька разів більше. І, нерідко, в подібні збитки керівника господарства може ввести відсутність уваги до фактично копійчаної деталі – розпилювальний наконечникам на форсунках обприскувача...
Наш людина всією душею противиться зайвим, на його думку, грошових витрат. Сервісні ТО сільгосптехніки частенько проводяться майже з дворазовою затримкою за мотогодин, робочі органи борін та культиваторів вбиваються в мотлох, а очевидні несправності вперто ігноруються протягом тижнів. Те ж саме стосується і захисту рослин: якщо виробник рекомендує застосовувати фунгіцид для профілактики, не чекаючи перших ознак хвороби, то ми нерідко намагаємося використовувати такий недешевий препарат як «рятівника». Це коли вже пізно, і його ефективність буде наближатися до нуля.
НА ЖАЛЬ, НАСТІЛЬКИ ЗАВЗЯТЕ ПРАГНЕННЯ ЗАОЩАДИТИ ЧАСОМ ЗМУШУЄ ІГНОРУВАТИ АБСОЛЮТНО ОЧЕВИДНІ РЕЧІ. ОДНА З НИХ – НОРМАЛЬНИЙ СТАН РОЗПИЛЮВАЛЬНИХ НАСАДОК НА ФОРСУНКАХ ОБПРИСКУВАЧІВ.
В першу чергу, їх треба правильно вибрати. В ідеалі необхідні параметри і вимоги повинні озвучити представники виробника або дилера, але на практиці справа зазвичай йде по-іншому. Новий власник агрегату підбирає щось підходяще за ціною і забуває про форсунках назавжди. Його головна турбота – це продуктивність і швидкість роботи обприскувача, коректність роботи електроніки, справність штанги, прохідність агрегату в полі – за це ж величезні гроші сплачені! Дрібницями займатися ніхто не буде. Між тим, неякісний пластиковий або навіть металевий розпилювальний наконечник здатний втратити свої заводські характеристики буквально через 5 хвилин після початку роботи.
Що це означає? Як правило, зростає об'єм робочої рідини, яка виливається з отворів і знижується якість самого внесення. Поступово наростає перевитрата препаратів, а культурні рослини ризикують отримати підвищену шокуючу дозу хімікатів.
Саме тому, вже на етапі вибору розпилювальних наконечників краще прислухатися до порад компетентних фахівців і вибрати комплектуючі перевіреного виробника. Що цікаво: такі не обов'язково будуть найдорожчими!
Доводиться зустрічати поширена думка, що саме низька якість мають пластикові розпилювачі, а найвище – виготовлені з металу. Це далеко не завжди відповідає дійсності. По-перше, пластик буває різний. Багато відомі бренди оснащують свої обприскувачі наконечниками саме з спеціальних видів пластику. По-друге, найменшою довговічністю характеризуються розпилювальні наконечники з латуні (розраховані, по суті, лише на звичайну воду) і стали.
ТОМУ, ЯКЩО ГОВОРИТИ ПРО ВИБІР НОРМАЛЬНИХ НАКОНЕЧНИКІВ ДЛЯ ФОРСУНОК, ТО, В ПЕРШУ ЧЕРГУ, ПОТРІБНО ЗВЕРНУТИ УВАГУ НА ПРОДУКЦІЮ З ВИСОКОЯКІСНОГО ПЛАСТИКУ ТА КЕРАМІКИ.
В ідеалі добре б отримати спеціальний стенд для визначення якості роботи розпилювачів. Або, хоча б, завжди мати під рукою спеціальну водомаслочувствительную папір і простий мірний стакан.
Втім, на жаль, це далеко не сама важлива проблема. Наскільки б ви якісні розпилювальні наконечники не вибрали, це аж ніяк не означає, що вони вічні. Класична ситуація. Агроном гордо доповідає: розпилювальні наконечники «відпахали» два сезони, і ще попрацюють. Всі дружно: ось, скажіть, які ж ми вдалі розпилювачі вибрали! Стільки грошей зекономили!
Якщо провести нескладне тестування роботи настільки «надійних» розпилювачів, то ми, в переважній більшості випадків, зафіксуємо перевитрата норми виливу робочої рідини відсотків на 15-20... тобто, «на вітер» пускається приблизно 20 доларів на кожному гектарі. Це вже не кажучи про непрямі втрати. Ступінь зносу таких розпилювальних наконечників може обчислюватися в двозначних цифрах, при тому, що допустимий максимум становить не більше 6%.
Коріння цієї проблеми найчастіше криються в психології. Агроном дивиться: працює, виливається, електроніка нічого кримінального не зафіксувала. Чого вже тут міняти?..
Фахівці рекомендують дотримуватися простого чіткого правила: вибирайте хороші розпилювачі і міняйте їх не рідше, ніж раз на рік, незалежно від їх стану. Це гарантує нормальний витрата робочої рідини і ефективний захист рослин. Спробуєте заощадити кілька тисяч гривень – можна «потрапити» на десятки і сотні тисяч доларів, що називається, на рівному місці.
Як варіант, доцільно обзавестися трьома основними комплектами розпилювальних насадок. По-перше, на плоскоструйными – для роботи в ідеальних безвітряних умовах, по-друге, інжекторними початкового рівня – для роботи при швидкості вітру до 5-6 м/с, і, по-третє, посиленими інжекторними наконечниками. Вони застосовуються, головним чином, на самохідних оприскувачах, які працюють на високій швидкості.
АКЦЕНТУЄМО ЩЕ РАЗ УВАГУ НА ТЕ, ЩО РОЗПИЛЮВАЛЬНІ НАКОНЕЧНИКИ – ЦЕ ДАЛЕКО НЕ ТІ КОМПЛЕКТУЮЧІ, НА ЯКИХ МОЖНА СТАВИТИ РЕКОРДИ ПО ДОВГОВІЧНОСТІ РЕСУРСУ.
В іншому випадку, господарство середніх розмірів протягом одного сезону може втратити кошти, достатні для придбання цілого хорошого обприскувача.
Настільки ж ретельно бажано підходити до промивання розпилювальних наконечників і системи в цілому. На жаль, у багатьох випадках це питання вирішується з допомогою підручних засобів. Забившееся отвір прочищається чим попало: сірником, дротиком і т. д. З-за подібної процедури розпилювальний наконечник може прийти в непридатність, перевищуючи норму виливу. Тому слід обзавестися або підходящої щіточкою, або – що краще всього – регулярно проводити якісне промивання водою, бажано зі спеціальними мийними засобами.
Так само дбайливо слід ставитися до системи обприскувача під час постановки на зимове зберігання. Слід розуміти, що розпилювачі форсунки – деталі крихкі, і зайвому ризику їх краще не піддавати, тим більше, не залишаючи в них рідину і допускаючи забивання брудом. Інакше доведеться терміново міняти під час першого весняного обприскування, втрачаючи дорогоцінний час.
- Освітлення будівельного майданчикаБезпека на будівельному майданчику завдяки освітлювальним вишкамОсвітлення будівельного майданчика